Forumcek
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emo, Emo nedir, Emo resimleri, EmoTurkey, Emo Nickler, Emo Avatarları, Punk, Punk Resimleri, Punk Avatarları, Rock, Rock Resimleri, Rock Avatarları, Msn Nickleri, Msn Avatarları, Müzik

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gereği YapıLacak

YazarMesaj
miqRobckk

miqRobckk

Gereği YapıLacak Empty
MesajKonu: Gereği YapıLacak   Gereği YapıLacak Icon_minitimeÇarş. Eyl. 09, 2009 2:58 am

'Risk alacağız'
Her fırsatta, “Finallere gideceğiz” diyen Fatih Terim, tarihi Bosna maçı öncesi son sözlerini söyledi: Kazanmak için oyunun her saniyesinde risk alacağız. Her sonuçta Fatih Terim gibi davranırım, gereken neyse yaparım.

Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, Bosna Hersek’le oynanacak zorlu 90 dakika öncesi zafer için herşeyi yapacaklarının altını çizdi. Her fırsatta, “Finallere gideceğiz” diyerek Ay-Yıldızlı oyunculara olan güvenini dile getiren teknik adam, zorlu karşılaşmayı kazanmak için tüm riskleri alacaklarını ifade etti. “Her türlü avantaj rakipte. Sahaya büyük dezavantajla çıkacağız ancak final niteliğindeki bu karşılaşmada kazanma riskini oyunun her saniyesinde alacağız” diyen Terim şöyle devam etti:

“Kazanmak her zaman kazanmaktır. Bu noktaya emek vererek, oyuncularımın inanılmaz performansı sayesinde geldik. O yüzden kaybederken de her şeyimizi ortaya koyarak kaybederiz. Kazanırken en büyük kozumuz cesaretimiz oldu. Baştan, devre arası, 60’tan sonra.... Her riski her dakika alabiliriz. Hiçbir çekincemiz yok. Kaybedersek de arkadaşlarımızı tebrik ederiz.” Sakat olan Gökhan Zan’ın yerine Önder’in oynayacağını kaydeden Terim, kafasındaki 11’i ise açıklamadı. Bosna’nın hocası Blazeviç’i bir “büyüğü” olarak kabul ettiğini söyleyen Ay-Yıldızlılar’ın patronu, “Bu, Blazeviç’le benim maçım değil. Türkiye ile Bosna maçı” dedikten sonra, hava durumu ve saha zeminiyle ilgili kaygısını da dile getirdi. Olası Play-Off eşleşmeleri ve önceki maçlarla ilgili görüşlerini de aktaran Terim, şunları söyledi: “İkinci olursak kalan ikincilere göre bir rakip seçerim, ama kimle eşleşeceğimiz önemli değil. Belçika ve Estonya maçlarına da üzülüyorum. En çok İspanya ile sahamızda oynadığımız maça yanıyorum. İspanya’yı yenen ilk takım biz olabilirdik.”

‘Tartışmalar beni üzüyor’
Öte yandan önceki gün bir TV kanalına konuşan Terim, “Yenilirseniz göreve devam edecek misiniz” gibi sorulardan da sıkıldığını belirterek, “Beni tanıyanlar bilir. Kariyerim boyunca hep Fatih Terim gibi davrandım, yine öyle yapacağım. Fatih Terim, kaybettiğinde rakibini tebrik eder ve gereken neyse onu yapar. Fakat, kamuoyu bu kritik karşılaşmayı konuşacağına, ‘Terim görevine devam mı edecek, yoksa istifa mı edecek’ sorularıyla meşgul oluyor. Bu beni üzüyor” diye konuştu.

Terim’in 90. sınavı
Ay-Yıldızlı ekibimizin başında daha önce 89 maça çıkan Fatih Terim, bugün de kritik sınavlarından birini yaşayacak. A Milli Takım’ın başında ilk maçına 11 Nisan 1990 tarihinde Kopenhag’da Danimarka’ya karşı 1-0 yitirilen özel karşılaşmada çıkan Terim, daha sonra 1993-1996 yılları arasında görev yaptığı milli takımı, 17 Ağustos 2005’te Bulgaristan ile oynanan özel maçla tekrar çalıştırmaya başladı. Takımın başında en çok maça çıkan teknik adam unvanını elinde bulunduran ve sözleşmesi 2012 yılı sonuna kadar uzatılan Terim, toplam 89 maçta, 42 galibiyet, 25 beraberlik, 22 yenilgi aldı.

B.HERSEK
Supic
Jahic
Nadarevic
Spahic
Pjanic
Muratovic
Rahimic
Salihovic
Misimovic
Dzeko
İbisevic