Forumcek
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emo, Emo nedir, Emo resimleri, EmoTurkey, Emo Nickler, Emo Avatarları, Punk, Punk Resimleri, Punk Avatarları, Rock, Rock Resimleri, Rock Avatarları, Msn Nickleri, Msn Avatarları, Müzik

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran

YazarMesaj
ewiLanqeL
Admin
ewiLanqeL

Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran Empty
MesajKonu: Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran   Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran Icon_minitimeÇarş. Eyl. 09, 2009 12:00 pm

08 Hazıran 2008 Sabah Gazetesınde

yasam bolumu sayfa 14 te bulabılıcegınız bır sey

herkes bir gruba dahil olarak kendini tanımlama ihtiyacı içinde. Yaşları 14-20 arasında değişen saçlarını tek gözlerini kapayacak şekilde tarayan dar pantolonlar giyen emo'lar da aynı dürtüyle hareket ediyor. En büyük şikâyetleri ise her kötü olayın kendilerine mal edilmesi. Geçen hafta annesini satırla öldüren M.F. de emo olarak anılmıştı..

"Ne zaman otobüse binsem yan koltuğum boş kalır kimse oturmak istemez" diyor biri. Diğeri "Yolda yürürken garip garip bakıyorlar laf atıyorlar sirkte mi çalışıyorsun diyen bile var" diye yakınıyor. Kuşkusuz dış görünüşleri sıra dışı; davranışları hatta bakışları da adeta "Ben farklıyım" demek istiyor. Çünkü onlar birer 'emo'. Dar pantolon giyiyorlar saçlarını yüzlerinin yarısını kapatacak şekilde itinayla tarıyorlar gözlerini koyu renk boyuyorlar... Emo İngilizce 'emotional' (duygusal) kelimesinden geldiği için bu akımı benimseyenlerin de hisli gençler olması gerekiyor. İstanbul'da çoğunlukla İstiklal Caddesi'nde Galatasaray Lisesi civarlarında veya Kadıköy'de Rexx Sineması önünde toplanıyorlar. Geçtiğimiz perşembe akşamı Galatasaray Lisesi'nde Hayko Cepkin konseri vardı. Pek çoğu sıkı bir Hayko Cepkin hayranı olduğu için lisenin önünde toplanmışlardı. Kızlardan biri elinde saç spreyi diğerinin saçlarını yerçekimine karşı koymaya zorluyordu. Bir ton sprey arasında boğulsak da biz de konser hazırlığına dahil olduk. Daha saçları kabartılması gereken çok kişi vardı! Caddenin ortasında gelip geçenlerin bakışları hatta "Film mi çekilecek burada?" soruları arasında artık herkes geceye hazırdı. Bu arada çoğunun yaşları 18'i geçmediği için gece gezmelerine çok da dahil olamadıklarını anlatıyorlar.

Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran Vdg7qh
Konuştuğumuz erkeklerin hepsi emo olmadıklarını üstüne basa basa söylüyor. "Çünkü emo'lar bi********üel olur" diyorlar. Bi********üel olarak anılmaktan çekiniyorlar. Kızlar ise tam bir emo olduklarını söylüyor; çünkü onlar için bi********üellik kuralı yokmuş. Bunun üzerine Ramazan Yılmaz araya giriyor: "Kızlardan emo olmaz. Çünkü emo'luk erkeklere özgüdür bi********üel erkeklere..." Neslim Irmak Kongur ise "Öyle bir şey yok ben emo'yum işte!" diyor. Özellikle İstanbul'da birkaç yıldır çoğalan emo'lar dünyada 1985 yılında ortaya çıktı ve 2000'lerin başında da bir alt kültür olarak yayılmaya başladı. İlk çıkışı aynı isimli müzik türüyle oldu. Hardcore punk olarak tanımlanan bu müzik türünün sözleri kalp kırıklığı terk edilme ayrılık acısıyla dolu. Ama Türk emo'lar bu müzik türünün biraz 'dinlenmesi zor' olduğu fikrinde. O yüzden Hayko Cepkin Şebnem Ferah dinliyorlar. Emre Aydın sevenler bile var... Zaten Türk emo'ların çoğu bu kültürün tarihi hakkında pek fikir sahibi değil. İş biraz imaj kısmında kalmış gibi... Emo kid olarak da tanımlanan emo'lar kimine göre ise bir grup 'zibidi'. TIME'ın haberine göre geçenlerde Mexico City'de 'anti-emo' grupları emo'lara saldırdı. Türkiye'de böyle bir durum yok. Ama Facebook'ta 'Emosuz Bi Taksim İstiyoruz!' adıyla bir grup kurulmuş ve 4 bin 721 üyesi var. Bu arada hazır olunmilyonda bir ihtimal de olsa Galatasaray'dan geçerken sizden 1 YTL isteyebilirler.

10 adımda emo kültürü
1. Yaşları 14-20 arasında.
2. En önemli kural saçlar. Saçlar tek gözü kapatacak şekilde öne doğru taranmalı ve spreylenmeli. Kısa saçlı veya kel bir emo olamaz.
3. Dar pantolon giyilmeli. Damalı olanları makbul.
4. Ayakkabılar Vans veya Converse olmalı.
5. Gözler koyu renk far sürerek boyanmalı. Mor ve kırmızıya yakın farlar da aynı puslu bakışı vermek için ideal.
6. Soluk benizliler emo'luk konusunda daha şanslı.
7. Renkli oje sürülmeli.
8. Hüzünlü ve dertli bir intiba uyandırmak gerek. Her an ağlayacakmış gibi bir bakış da cabası.
9. İyi bir emo zayıf olur. Öyle hassastır ki yemez içmez. Aralarında hiç et yemeyen de var.
10. Yere kaldırıma oturulur.

Satanist değiliz
Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran A47km9
Emo kültürü hakkında konuştuğumuz gençlerin hepsi satanist olarak görülmekten şikâyetçi. "Biz simsiyah bile giyinmiyoruz neden böyle yapıyorlar ki?" diyorlar. Çoğunun din inanç konusunda da çok fikri yok. "Her türlü kötü olay niye bize mal ediliyor?" diye yakınıyorlar. Örneğin geçen hafta Bursa'da annesini satırla parçalayıp öldüren 17 yaşındaki M.F. satanist ve emo olarak adlandırılmıştı. M.F. ifadesinde "Satanist değil ateistim" demişti.

Beyoğlu'na gide gele öğrendim

Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran 2uz8qz8
"İki buçuk yıldır bu tarza sahibim. Beyoğlu'na gelmeye başlamamla birlikle bu tarzı tanıdım. Bağcılar'da oturuyorum. O zamanlar o kadar da yoktu zaten. Yaygın kanının aksine simsiyah giyinmiyoruz. ********lciler simsiyah giyinir. Biz renkli giyiniriz. Biraz punk'a kaçar ama tam punk da değil..."

Bugün en az 10 kişi laf attı
Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran 10gz1mt
"Aslında ben emo değil punkçıyım. Emo'lar bi********üel olur; onlar için cinsiyet önemli değildir. İki yıldır böyle giyiniyorum. İnternette resimleri gördüm ve hoşuma gitti. *******a giriyorum. Annem giyimimi normal karşılıyor ama babam sert çıkıyor. Zaten ben de annemle yaşıyorum. Okumuyorum okulu bıraktım. Gitar çalıyorum ve müzisyen olup grup kurmak istiyorum. Yolda yürürken insanlar beni garip karşılıyor. İstiklal Caddesi'nin başından aşağı kadar en az 10 kişi dönüp 'İbne' dedi. 'Kız mısın erkek misin belli değil' diyorlar. Bu da sinirlerimi bozuyor. Yine de vazgeçmiyorum. Çünkü hoşuma gidiyor. Onlar gibi takılmak zorunda değilim. Onlar bizim gibi takılsın. Farklı olan ben değilim onlar. Makyaj yaptığım için satanist diyen de çok."

Tarzımı böyle yansıtıyorum
Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran 14ljc78
"Ben bir emo'yum. Emo duygusaldır hep ağlayandır. Ben de hep ağlarım. Çünkü sorunlar olur. Cibali Lisesi'nde okuyorum. Tarzımı yansıtmak için saçlarımı böyle tarıyorum. Punk var gotik var rock var... Emo'lar da kendini farklı kılmak için böyle yapıyor

Babam tarzımı beğenmiyor
Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran I1mjk1
"İstiklal Caddesi'nde oturuyorum. O yüzden hep buradayım. En çok Cafe Karınca ve Klan'a gidiyoruz. Ailemle yaşıyorum ve onlar ilk başta böyle giyinmeme çok tepki verdi. Sonra alıştılar. Babam beğenmiyor ve istemiyor. Ama annem bu konuda yardımcı oluyor. Onunla alışverişe gidebiliyorum. Beyoğlu'ndaki pasajlardanKöstebek'ten alışveriş yapıyoruz. Tüm emo'lar gibi sevincimi üzüntümü anında gösteririm. Ama içime kapanık değilim. Moda tasarımcısı olmak istiyorum. Pera Güzel Sanatlar Lisesi'ne gideceğim. Sonra kendime modaevi açmak istiyorum."
https://forumcek.yetkin-forum.com

Emo'lar çıktı meydana ( Sabah Gazatesi ) 8Hazıran
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Karışık Kız Emolar ~
» Güiza'nın CD'si cıktı!